TESTOVACÍ A INSPEKČNÍ TECHNOLOGIE

CZ EN
 

ICT Flying probe Takaya

Takaya Flying probe tester se řadí ke speciální variantě elektrických ICT testerů. Specialitou je kontaktování pomocí pohyblivých kontaktních pinů. Díky tomu se jedná o softwarově orientované testování = není zapotřebí vyrábět fixturu s pevným rastrem kontaktovacích pinů. Zařízení je ideální pro prototypovou výrobu, výroby malých výrobních dávek a podobně. Zařízení dokáže změřit všechny běžné elektrické veličiny jako R,L,C, U, I, f, diody, ale i optické testy.

Takaya je nejstarším výrobcem této technologie a je světovým průkopníkem v tomto oboru. Globálně se pyšní největším počtem prodaných strojů.

 

APT 820s

Základní model, který je vybaven dvěma pohyblivými rameny z vrchní strany a dvěma fixními nastavitelnými kontakty ze strany spodní.

Rozměr PCB: 330 x 255mm
Kontaktování plošek již od velikosti 80um
Offline i inline provedení
Měření R,L,C měřícím napětím <0,3V
CCD kamera pro jednoduché optické testy

 

 

 

 


 

APT 1400F

Nejrychlejší flying probe tester na světě. Zcela nový model vybavený přepracovaným šasi, které umožňuje vyšší rychlosti při vyšší přesnosti kontaktování než u předchozího modelu. Možnost vybavit 6-ti vrchními pohyblivými kontaktovacími sondami. Dvě z nich mají kolmý směr vůči testovanému PCB, což umožňuje kontaktování velmi hustě osazených PCB případně kontaktování uvnitř konektorů.

Rozměr PCB: 540 x 483 mm
Kontaktování plošek již od velikosti 60um
Offline i inline provedení
Měření R,L,C měřícím napětím <0,3V
Měření frekvence, generování logických signálů, funkční testy
CCD HD kamera pro složitější optické testy
LED senzor umožňující měřit intenzitu a odstín LED